Difference between revisions of "Template:Servers"
From NMS
| Line 9: | Line 9: | ||
| '''Omezený/individuální účet''' | | '''Omezený/individuální účet''' | ||
|- | |- | ||
| − | |<dl><dt>linux / unix<dd>[[bimbo.fjfi.cvut.cz|bimbo]] · [[buon.fjfi.cvut.cz|buon]](KF) · [[km.fjfi.cvut.cz|km]](KM) · [[lenochod.fjfi.cvut.cz|lenochod]](KJR) · [[linux.fjfi.cvut.cz|linux]] · [[node xx|node]](KM) · [[sunrise.fjfi.cvut.cz|sunrise]](KF) · [[unixlab KFE|unixlab]](KFE)</dl> | + | |<dl><dt>linux / unix<dd>[[bimbo.fjfi.cvut.cz|bimbo]] · [[buon.fjfi.cvut.cz|buon]](KF) · [[km.fjfi.cvut.cz|km]](KM) · [[lenochod.fjfi.cvut.cz|lenochod]](KJR) · [[linux.fjfi.cvut.cz|linux]] · [[node xx|node]](KM) · [[sunrise.fjfi.cvut.cz|sunrise]](KF) · [[unixlab KFE|unixlab]](KFE) · [[vkstat]](KM)</dl> |
|- style="background:#ccccff" | |- style="background:#ccccff" | ||
| '''Služby''' | | '''Služby''' | ||
Revision as of 07:47, 1 April 2015
| Servery / Služby |
| Přístupné komukoliv |
| Omezený/individuální účet |
| Služby |
| backup · DHCP · DNS · doména FJFI · eduroam · fileserver · IdM · forum · gitlab · lists · moodle · indico · mailgw · mailserver · NMS · skolniftp · videokonference · VoIP · video · VPN · wififjfi · wiki · www |
| Učebny |
| e-sklipek · KFE unixlab · KFE pclab · PD1 · KM 105 · KM 115 |
| Ostatní |
| Network · Blokované porty |
| [edit] · [view] |